cPanel None Of The Authentication Methods Supported By This Client Hatası Nasıl Çözülür ?

cPanel None Of The Authentication Methods Supported By This Client (0x800CCC80) Nedir ?

Hata ile genellikle outlook ve benzeri mail yönetim sistemleri kullanırken karşılaşmaktayız. Mail yönetim sistemleri üzerinde mail göndermeye çalışırken karşılaştığımız bu hata genellikle EXİM kurulu olan cPanel sunucularımızda karşımıza çıkmaktadır. Sebebi EXİM’in yapılandırmalarının eksik yapılmasıdır. SSL / TLS güvenlik protokollerini eksik ayarları sebebiyle desteklememesidir.

Hatanın türkçe çıktısı şu şekildedir; Cpanel Sunucu bu istemci tarafından desteklenen hiçbir kimlik doğrulama yöntemini desteklemiyor. (0x800CCC80)

cPanel None Of The Authentication Methods Supported By This Client (0x800CCC80) Hatası Nasıl Çözülür ?

Mail trafiğimiz cPanel üzerinde sorunsuz çalışıyor ama aracı bir mail yönetim sisteminde hataya düşüyor ise ilk önce yapmamız gereken cPanel & WHM panelimize root girişi sağlamaktadır.

Sonrasında WHM panelimizden Exim Configuration Manager‘a giriş sağlıyoruz. Bu kısım exim yapılandırma yöneticimizdir.

Basic Editör kısmından Security (güvenlik) seçeneğine geliyoruz ve “Require clients to connect with SSL or issue the STARTTLS command before they are allowed to authenticate with the server.” kısmını Off şeklinde işaretleyerek yeni yapılandırma ayarlarımızı kaydediyoruz. Bu işlemleri tamamlandıktan sonra Exim kurulu olan sunucumuzda mail gönderim işlemlerimiz sorunsuz olarak çalışacaktır.

Comments (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Press ESC to close